Çatı oluk tamiri ve tadilatı

Çatı projesine ve modeline göre, çatının bulunduğu iklime, çatı sistemine göre kullanılacak olan çatı oluk çeşidi ve modeli belirlenir.

Gizli Oluk, Çatının saçak bölümüne oluşturulan bir parapet duvar arkasına gizlenerek gizli oluk  (gizli dere) oluşturulur. Gizli çatı oluklarında, bakır levha, çinko levha galvanizli sac levha kullanıldığı gibi oluk dere yatağı içerisi bitümlü ve/veya sıvı membran uygulaması ile su yalıtım sağlanır.

Bakır, çinko ve galvanizli levha derenin ebatlarına göre şekillendirilerek dere yatağı içerisinde montajı yapılır. Kullanılacak olan bakır levhalar 0.40mm, 0.50mm, 0.60mm kalınlıklarında olabilir. Kullanılan bakırlar ithal ve/veya yerli bakır olabilir. Çinko levhalarda 12'lik veya 14'lük çinkolar kullanılarak oluk hazırlanır. Gizli oluklar 2mm den 5mm'ye kadar kalınlıktaki galvanizli saclar kullanılır.

Asma Oluk, Çatının saçak bölümünde kelepçe veya kanca sistemi ile çatı karkasına montaj yapılır. Asma çatı oluklarda, PVC oluk, bakır oluk, çinko oluk, galvanizli saç oluk, gibi alternatifler bulunmaktadır. Asma oluklarda PVC sistem kullanılması durumunda ek manşon, köşe, kör tapa, iniş gibi yardımcı ürünler birbirine geçme ve yapıştırılma suretiyle montajı yapılır. Çinko, bakır ve galvanizli saç oluklarda ise ek parçalar bitim noktaları ve iniş sistemleri kaynatılarak montaj edilir.

çatı yağmur olukları

Eksiz Oluk Ürünlerimiz

Asma Kelepçe

Boru Kelepcesi

Çıkış Kapağı

Oluk Kapağı

Eksiz Oluk

İniş Borusu

Kelepçe

Yan Alın Detay

Yan Dere Detay

Yatay Dere Detay

İniş Zivana

Detay

«
»

Bizimle iletişime geçin

Çözüm Çatı İnşaat

Hürriyet Mah.

Mahmutbey Cad.

145 sokak No 5/A

Güneşli İSTANBUL

T: (212) 441-0610

JoomShaper